Author Topic: Nowy projekt  (Read 13038 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Kyo

• no title at all
  • *
  • Tier 7
  • **
  • Current Mood: evil evil
Re: Nowy projekt
« Reply #15 on: March 02, 2013, 07:29:58 AM »
Może ta czcionka? http://www.dafont.com/chopin-script.font albo ta http://www.dafont.com/english.font .
Są bardzo podobno i według mnie wpasowały by się w początkowy obraz.

Przeglądałem też tę stronę jakiś czas temu i odłożyłem na bok kilka czcionek (między innymi pierwszą z proponowanych przez Ciebie). Nadal jednak wolałbym użyć oryginalnej, jeśli to będzie możliwe. Z drugiej strony nie chcę niepotrzebnie wstrzymywać projektu, dlatego stworzę kilka wersji, czekając na odpowiedź Kana. A jeśli się nie doczekam, wybiorę to, co będzie wyglądało najlepiej.  ;]

Bardzo kibicuję i czekam na wydanie! :) Chciałem dzisiaj zagrać w wersję angielską aż natrafiłem tutaj i poczekam na spolszczenie :)

Mam nadzieję, że warto będzie czekać. ;]
Warto nadmienić, że polska wersja najprawdopodobniej ukaże się tylko na Steamie. Jeśli kupiłeś grę na gog.com (czy gdzie tam indziej da się ją dostać), to... krótko mówiąc, możesz mieć pecha.

Dzumper

• Tier 2
  • *
« Reply #16 on: March 02, 2013, 08:54:37 AM »
Wiem, że polska wersja już jest, bo widziałem na YouTube a ja mam kupioną angielską z GOG.com i myślałem, że wrzucisz te pliki do podmiany czy coś a tutaj ZONK. :<

Kyo

• no title at all
  • *
  • Tier 7
  • **
« Reply #17 on: March 02, 2013, 09:22:39 AM »
Wiem, że polska wersja już jest, bo widziałem na YouTube a ja mam kupioną angielską z GOG.com i myślałem, że wrzucisz te pliki do podmiany czy coś a tutaj ZONK. :<
Obawiam się, że może to nie być możliwe, ale pogadam z Kanem. Moja developerska wersja gry składa się z zupełnie innych plików, niż te dostępne publicznie. Nie znam się na tym na tyle, by stworzyć jakiś instalator spolszczenia.

Co do filmiku na YT... Nie mam pojęcia, co to jest. W każdym razie na pewno nie moje tłumaczenie. Prawdę mówiąc, wygląda dość... amatorsko.
« Last Edit: March 02, 2013, 09:24:16 AM by Kyo »

Kyo

• no title at all
  • *
  • Tier 7
  • **
« Reply #18 on: March 02, 2013, 10:47:04 AM »
Rozejrzałem się i może jednak byłbym w stanie zrobić spolszczenie do wersji gog. Ale nadal wcześniej musiałbym pogadać o tym z Kanem.

A tymczasem:

Wersja 1.
Spoiler: show

Wersja 2.
« Last Edit: March 02, 2013, 11:13:31 AM by Kyo »

Dzumper

• Tier 2
  • *
« Reply #19 on: March 02, 2013, 12:56:23 PM »
Bo z tego co mi wiadomo to jest oficjalnie polska wersja gry dostępna ale ci co mają angielską nie mogą na nią przejść dlatego właśnie czekam na to spolszczenie. Steamowskie wersje są chyba po polsku.

Kyo

• no title at all
  • *
  • Tier 7
  • **
« Reply #20 on: March 02, 2013, 01:37:26 PM »
Ok, ostateczna wersja ekranu tytułowego:

Właśnie czytałem, że Techland ledwie ponad tydzień temu wydał grę. Jeśli to, co widziałem na YT, to ich tłumaczenie... to naprawdę dziwi mnie niska jego jakość. W końcu to jest firma.

Odnośnie spolszczenia, wiem już mniej więcej, który plik mieści w sobie dialogi, obrazki i właściwie wszystko inne (przetestowałem na własnej wersji gog - plik zwie się "To the Moon.rgssad", prawdopodobnie również w wersji uPlay). Jeżeli Kan się zgodzi, zamieszczę ów plik tutaj, na forum.

Kyo

• no title at all
  • *
  • Tier 7
  • **
« Reply #21 on: March 02, 2013, 04:44:49 PM »
Koniec. Gra w polskiej wersji wysłana. Teraz trzeba czekać.

cesarzaro

• Tier 1
  • *
« Reply #22 on: March 02, 2013, 05:49:18 PM »
A gdzie należy szukać spolszczenia?

Kyo

• no title at all
  • *
  • Tier 7
  • **
« Reply #23 on: March 03, 2013, 04:37:53 AM »
 :facepalm:
No dobra, jeszcze raz od początku...

Polska wersja, którą można znaleźć na YT to nie jest moje tłumaczenie (nawet nie chciałbym, żeby mnie z nim kojarzono - wydaje się być zrobione trochę na kolanie). Nie mam pojęcia, skąd się wzięła. Nawiasem mówiąc, jeśli ktoś wie, chętnie posłucham. Podejrzewam, że może to być wydanie Techlandu, ale to tylko domysły.

Moja polska wersja gry powinna być dostępna niebawem, wysłałem ją już Kanowi (głównemu twórcy gry), więc teraz pozostaje czekać. Przypuszczalnie będzie dostępna na Steamie, a jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, zamieszczę też spolszczenie dla wersji gog i uPlay. Tutaj, na forum.

Temat będę aktualizował na bieżąco, dowiecie się zatem o wszelkich postępach natychmiastowo.

Dzumper

• Tier 2
  • *
« Reply #24 on: March 03, 2013, 05:38:05 AM »
Jesteś moim mistrzem ♥

Grafer

• Tier 2
  • *
« Reply #25 on: March 03, 2013, 06:58:52 AM »
Tłumaczenie jest raczej od Techlandu. Cała reszta teamów, która zamierzała zlokalizowac To The Moon zawieszała projekty. 

A tym czasem flacha dla Kyo!

Assasin Asha

• Tier 1
  • *
« Reply #26 on: March 07, 2013, 04:40:35 PM »
I pomyśleć, że właśnie chciałem zobaczyć, czy ktoś nie chce mojej pomocy przy tłumaczeniu. Zawsze się spóźniam... No cóż, może jak wyjdzie druga część, albo coś.
Dziękuję, Kyo, za Twoją pracę! Cieszę się, że będę mógł sprezentować To The Moon tym, którzy mają niechęć do/nie znają angielskiego.
Gdybyś miał zamiar tłumaczyć kontynuację (jak już wyjdzie), wal jak w dym. Mogę nie mieć doświadczenia, ale podobno mam talent... no i każda pomoc się przydaje, o ile jest kompetentna. Tak, wiem, strasznie badziewna autopromocja... ;)

xippon

• Tier 2
  • *
« Reply #27 on: March 07, 2013, 08:07:24 PM »
Kyo - to jak to w końcu jest z tym tłumaczeniem ?

Czy gra, którą kupiłem od Techlandu (seria Dobra Gra), ma twoje tłumaczenie ? Czy poza plecami sobie tłumaczyli ?

Kyo

• no title at all
  • *
  • Tier 7
  • **
« Reply #28 on: March 08, 2013, 12:48:45 AM »
I pomyśleć, że właśnie chciałem zobaczyć, czy ktoś nie chce mojej pomocy przy tłumaczeniu. Zawsze się spóźniam... No cóż, może jak wyjdzie druga część, albo coś.
Dziękuję, Kyo, za Twoją pracę! Cieszę się, że będę mógł sprezentować To The Moon tym, którzy mają niechęć do/nie znają angielskiego.
Gdybyś miał zamiar tłumaczyć kontynuację (jak już wyjdzie), wal jak w dym. Mogę nie mieć doświadczenia, ale podobno mam talent... no i każda pomoc się przydaje, o ile jest kompetentna. Tak, wiem, strasznie badziewna autopromocja... ;)

Zobaczymy. Na razie zapowiedziana jest na mniej więcej połowę tego roku A Bird Story, która podobno ma nie zawierać dialogów (albo bardzo niewielką ich ilość), więc jeśli przetłumaczyć interface/menu, tłumaczenie może okazać się zabawą na parę godzin nawet dla jednej osoby. ;]

Może jeszcze nie widzieliście: http://freebirdgames.com/a_bird_story/

Kyo - to jak to w końcu jest z tym tłumaczeniem ?

Czy gra, którą kupiłem od Techlandu (seria Dobra Gra), ma twoje tłumaczenie ? Czy poza plecami sobie tłumaczyli ?

Z całą pewnością nie jest moje. Jako szanujący się grammar nazi nawet nie potrafiłbym zrobić tylu błędów, ile zmieścili w swojej polonizacji, gdybym się starał. Obawiam się, że nie podeszli do sprawy na poważnie ("bo to przecież tylko jakaś mała gierka stworzona w RPG Makerze") i ktoś pewnie dał zarobić na tłumaczeniu bratu albo kumplowi.

Dowiedziałem się właśnie, że Kan zajmie się sprawą w weekend. Czyli najpóźniej w poniedziałek na stronie powinna być już dostępna w sprzedaży polska wersja. Na Steam trzeba będzie poczekać trochę dłużej: wszystko, co się tam pojawia, musi najwyraźniej zostać wcześniej sprawdzone. O spolszczeniu dla wersji gog i uPlay jeszcze będę musiał podyskutować. Nawiasem mówiąc, jeśli się uda, powinno ono działać również z wydaniem Techlandu. Tak na wypadek, gdyby komuś nie odpowiadała jakość ich dzieła. ;]
« Last Edit: March 08, 2013, 01:59:14 AM by Kyo »

xippon

• Tier 2
  • *
« Reply #29 on: March 08, 2013, 06:25:24 AM »
Kyo: dziękuję za odpowiedź, teraz jest już dla mnie wszystko jasne.

W tłumaczeniu Techlandu tekst nie wszędzie jest przetłumaczony z angielskiego, a po drugie, rzeczywiście wygląda na taki lekko nie pasujący do klimatu w porównaniu do wersji angielskiej.

Tak się składa, że kupiłem wersję ang. z uPlay oraz polską z Techlandu.

Przyznam, że takie tłumaczenie za plecami społeczności forum i ignorowanie czyjejś pracy świadczy tylko o firmie. Gdybym zajrzał na forum wcześniej to z czystej przyzwoitości bym poczekał na twoje tłumaczenie, skoro ma być oficjalne.

Trzymam kciuki, aby ukazała się wersja polskiego tłumaczenia do uPlay (choć są to prawie te same pliki, więc może taka łatka nie zaszkodzi)